Turnaj veteránů 2020

V sobotu 1.8. se uskutečnil další ročník turnaje veteránů, tentokrát pouze ve čtyřhrách bez dvouher jednotlivců. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. První kategorie byla pro tým se součtem věků celé dvojice větším než 110 let a druhá kategorie součtem menším než 110 let.

Mladší kategorie se zúčastnilo 12 dvojic a starší kategorie celkem 10 párů. Obě kategorie zahájila skupinová fáze rozdělena do dvou skupin.

Z prvních míst mladší skupiny postoupila dvojice Pýcha, Mařík a Machovec, Tvrský. Tyto dvojice se posléze sešly i ve finále, kde za kratší konec provazu tahala dvojice Tvrský, Machovec a prezident našeho klubu Pýcha s kolegou Maříkem se tak po vítězství 6:3 radovali ze získání titulu. Na třetím místě ukončila tažení dvojice Sade, Schwarz.

Paralerně s událostmi mladší skupiny se bojovalo i ve starší kategorii. Skupinám dominovala dvojice Černý, Franta a Sommer, Matoušek. Nastal stejný scénář jako v druhé kategorii. Vítězové skupin zde také navázali na způsob tažení z předešlé fáze a utkali se ve finále. Rakety v rukou lépe fungovaly Sommerovi s Matouškem a elegantně vykráčeli na poslední schod své cesty za vítězstvím stavem 6:2. Na třetím místě skončil Švejda s Eichingerem.

Turnaji slunce přálo a podařilo se tak ve výborné atmosféře odehrát na blatenských kurtech další povedený turnaj. Děkujeme za účast a těšíme se na účast na dalších turnajích!