Losovaný turnaj 2022

Jako každý rok, touhle nebo jinou dobou, mnozí neměli z pátka na sobotu klidné spaní. Útlá dívka zhasíná lampičku a rychle jí rozsvicuje. Nemůže se v hlavě zbavit obrazu muže v tričku s lebkami. „Né, já nechci hrát se Sadem!“ křičí, když se pak probouzí upřostřed noci. A že měla důvod! Na ten si milý čtenáři musíš ale pár řádek počkat.

Je sobota 8. října ráno. 20 tenistů přichází na blatenské kurty, ale v úplně jiném rozpoložení než po celý rok. Dneska nejsou partnerství tkána psychologickým nebo finančním nátlakem, ale losováním. Někdo nenávidí půlku lidí a někomu je to jedno, nebo mu vadí třeba jen Sade. Přesto si vylosuje každý nového tenistu, který mu vždy bude po pravici, nebo alespoň dnes! Snad si vylosuje takového, na kterého bude spoleh… který nepromáchne na síti a za těžkých chvil třeba i rozhodne. Nojo, vrhněme kostky a bůh při nás!

Kameny dopadly, jak dopadly. K údivu všech to vypadá, že se nikdo s osudem nepře a jsme s parťáky převážně spokojení. Půlku dne to tak doopravdy je. Jak jsme ale byli bláhoví! Některé zápasy konečně přinášejí napětí, které by se dalo krájet. Když chce někdo vyhrát, může být frustrován, že se to třeba nedaří.

Hráč Koubek, který lituje, že místo tenisu nešel hrát kuželky, jak původně měl, stojí s rukama v bok a sklíčeně zírá do plotu. Hlavou mu lítají myšlenky, které né a né usednout a přijmout realitu, jaká je. Jeho myšlenky bohužel nejsou to jediné, co v té chvíli letí!

Jeho parťák, jehož nemusíme ani jmenovat, nezvládá realitu úplně stejným způsobem. Vnitřní konflikt vrcholí a raketa je vržena vší silou směrem k zemi. Hlava rakety naráží na kamínek, který se po 20 letech od povodní, kdy sem byl zaplaven, konečně dostává až k povrchu. Kamínek pak už jen nasměruje raketu k cílové destinaci, kde stále probíhá nejvíce myšlení.

A konečně myšlení může přestat. My méně pozorní jsme si mysleli, že má hráč Koubek jen novou tenisovou čelenku. Byl to bohužel obvaz, který mu dali okolo hlavy na pohotovosti. Pravděpodobně bude mít trauma, asi už nevleze na kurt… to je přece pochopitelné. Nebo ne?

Zaskřípe klika u kurtu číslo dva a dveře se otevírají. Hráči na vedlejších kurtech přestávají hrát a mlčky pozorují. Hráč Koubek jde na kurt, bere raketu a hraje jako by místo ošetření na pohotovosti, trénoval 2 měsíce v Rafael Nadal Academy.

Parťák ho po prolomení delšího mlčení a právoplatném držení hanby konečně oslovuje. „No vidíš Karle, konečně hraješ dobře, se ti rozsvítilo!“ Svědomí však nezapře. Na sít už se bojí. Co kdyby mu to parťák vrátil a hodil po něm zezadu nečekaně raketu!?

Zbytek dne probíhá v klidu. Zde jsou výstřížky ze zajímavých okamžiků turnaje:

Fredy, Čáp opět sjednocení. Nikdo nezapře časy staré slávy, ze které nezbyl jen prach na trofejích.

Debl se hraje na síti. Nejdeblovější hráč turnaje Míra Švejda se poprvé nedostává přes první kolo vyřazovací fáze. Jeho parťák se na síť nedostavuje.

Podává spodem. Zranení ramene hráče Kaisera vystřídalo původní dlouholeté zranění hlavy.

V roce 2022 se stále volí komunisti. ČSSR uniforma účastníka turnaje zanechala nevyřčenou otázku. Ptám se tak, alespoň zde. Kde seženeme uniformy pro A tým?

Vyhrát poslední gem je nejtěžší. Václav s Vejvodou vedou ve svém čtrfinálovém zápase 5:1 a klepou na vrata semifinále. Václav Vejvoda si přohlíží křoví okolo kurtů, které také kdysi zarovnával. Náhle zpozorovává malého zajíčka, který jako by se na něj koukal. Ve Václavovi obživla dávná vzpomínka na střet se zajícem, který ho napadl, a zápas prohrává.

Zlatý hattrick. Tomáš Horák vyhrává turnaj potřetí v řadě. Za posledních pět let tak máme dva mnohonásobné vítěze, které je asi dobré si vylosovat. 2018, 2019 Adam Lávička. 2020, 2021, 2022 Tomáš Horák.

Prolomení rodinného prokletí. Starostlivý tatínek, který má radši vše pojištěno, mlčky pozoruje dceru. V noci jí budily noční můry, ale losování naštěstí dopadlo jinak. Na porážku ze stavu 5:1 však pojištěná není. N-tý matchball je proměněn a Eliška získává zatím nejcennější tenisovou trofej své tenisové rodiny. (možná první trofej)

Výsledky:

  1. místo: Horák, Nedošínská
  2. místo: Fiškandl, Klíma aneb Fredy, Čáp
  3. místo: Kaiser, Říha aneb Havran, Strakapoud
  4. místo: Koubek, Muller aneb Kuželky, Sade

Všem zúčastněným děkujeme, zraněným se omlouváme a těšíme se na Vás opět na turnajích příští rok! Účastníci turnaje ATP ještě oslaví závěr sezony na vyhlášení a pečení prasete za 14 dní 🙂

Váš Tenisový klub Blatná!

Více fotek zde!