ATP 2022 a pečení prasete

Dvaadvacátý den října dvatisíce dvaadvacet. Včera odešla duše prasete pryč ze světa hmoty a dnes už se jeho hmota bez duše otáčí dokolečka dokola nad ohněm, připíchlá na klacku. Oproti tomu prezidentův Dastík kupodivu všech, zejména zákonů přirody, stále žije. Nad kurty se vznáší čáp a pod ním čapími kroky kráčí muž. Vede si svou dívku, která tentokrát nemá pejska, a těší se, že brzy opět zazní tóny z jeho hudebního aparátu a jeho duše opět dojde klidu a míru.

Archiv ATP Blatná výsledků

Vítr posílá kouř z ohně nad naše kurty, které by někomu mohli připadat jako bitevní pole. Na každém kurtu bylo v průběhu minulého týdne rozkopáno 10 děr (o 9 děr více než má Karel v hlavě po incidentu posledního turnaje). Bylo nainstalováno postřikování a klub tak jde i nadále vpřed, vpřed, vpřed -neohlížeje se vzad, vzad, vzad. Očekáváme tedy, že budeme moct přestat očekávat stížnosti na někým nepokropené kurty, i když to tu zrovna vypadalo jak na Sahaře a velblouda by nevyhnal.

Vpřed se dostal i systém naší soutěže ATP, kde byla letos poprvé soutěž jednotlivců rozdělena do dvou lig podle výkonnosti. Náš klub má ve svém poli působnosti několik členů, kteří umí velmi dobře získávat informace (viz. stb-seznamy-online – vyhledat Fiškandl nebo Ipi Muller, viz. 5000 udání při Covidu na 7000 obyvatel). Víme tak s vysokou pravděpodobností pravdivosti, že jsme s novým formátem převážně spokojeni. A kdo se chce cítit jako jednooký mezi slepými král, tak neměl postupovat a hold si rok počká. Nemusíme k tomu přistupovat s odevzdáním jako kdosi, kdo lépe raketou hází, než odpaluje balón.

A jak to celé dopadlo? No chvílemi jak divadlo. Turnaj přinesl několik okamžiků, v kterých se dalo říct, že se hráči měli raději dát k ochotníkům. Přesto považujeme letošní ročník za úspěšný. Přinesl mnoho kvalitních sportovních okamžiků a vítězům nelze neż právoplatně gratulovat. Některé i obdivovat, takoví se však né vždy umístili.

I. liga, dvouhry:

 1. Stichenwirth
 2. Horák
 3. Machovec
 4. Kaiser

Z I. ligy propadá: Vandas, Brož, Michálek

II. liga, dvouhry (postupují do I. ligy):

 1. Táborský
 2. Prokopec
 3. Malečková
 4. Mls

Čtyřhry:

 1. Koubek, Horák
 2. Wachtl, Stichenwirth
 3. Švejda, Ondračka
 4. Machovec, Muller

Po vyhlášení nezbývá než se dát do oslav. Jeden ze světáků se pouští do jídla a rétorikou Marxe prohlašuje: „Přišli jsme se komunisticky nažrat! Né, podle postavení, ale podle potřeb!“. Samozřejmě, že se všichni nacpáváme vysoko nad naše potřeby. Ber dokud dává. A bereme a bereme, nemuseje dávat nic nazpět.

Děkujeme všem za účast. Ten umí to a ten zas tohle… nezbývá tak dodat než, že je potřeba fungovat dohromady v zájmu celku i svém a neházet po sobě rakety!

Čest a sílu, prevít se nedá! Tenisový klub Blatná

Více fotek zde!