Soutěž ATP 2019

Sezóna 2019 je u konce a společně s jejím koncem došlo k vyvrcholení dalšího ročníku prestižní soutěže s dlouholetou tradicí. Boje probíhaly od začátku sezóny až do minulého týdne, kdy celá událost vyvrcholila singlovým finále.

Druhým rokem zažitý, nový formát soutěže byl opět rozdělen do dvou skupin, kdy z obou skupin vyšli do pavouka z prvních míst pozdější finalisté František Kaiser a Václav Vejvoda. Finále ovládl František Kaiser v poměru 6:0, 6:3 a zvládl tak opravit loňskou porážku ve finále. 3. místo, po neodehrání zápasu o umístění, obsadil Jiří Mls společně s Petrem Stichenwirthem.

Ve čtyřhrách došlo k velikému nedorozumění již ve čtvrtfinále, kdy pozdější finalisté mysleli, že pan Muller křičí skreč, přičemž by mnozí dali ruku do ohně za to, že ve skutečnosti se jednalo o slovo křeč. Událost si vynutila velké pozdvižení a očekáváme, že její celkový dopad na budoucnost soutěže ještě není u konce.

Ve finále zvítězili favorizovaní Švejda, Ondračka po poražení dvojice Muchl, R. Uldrich. Na třetím místě se opět nedohrálo – sdílí ho dvojice Kaiser, Fiškandl s nečekaně vyřazenými Pýcha, Mikolášek.

Letošní ročník se vydařil zase o něco lépe než ten předešlý a je vidět, že tenisový klub Blatná pod vedením prezidenta Pýchy se ubírá správným směrem!

Těšíme se na Vaši účast opět za rok!